Potřebujete poradit? +420 603 157 768

Produkty od výrobce Moltex Pure & Nature

Plenky MOLTEX Pure & Nature se pyšní nejdelší historii ze všech zdravých plen, která sahá až do roku 1961. K největším přednostem značky patří šetrnost k dětské pokožce, funkčnost, minimální eko-dopady, a dnes bezmála 60 let specializace, která dovedla plenky MOLTEX téměř k dokonalosti.
Plenky výborně sají a udrží velké množství tekutiny. Nejnovější řada Moltex Pure & Nature je ověnčená celou řadou certifikací, je ještě pohodlnější na nošení a také veselejší díky barevnému potisku. Plenky jsou pod dohledem německých technologů vyráběny v České republice (natahovací plenkové kalhotky v Belgii) a jejich uhlíková stopa je tak ve srovnání s jinými velmi nízká. Plenky Moltex jsou vhodné zejména pro děti s alergiemi, citlivou pokožkou trpícími vyrážkami, ekzémy či opruzeninami.
Velmi oblíbené jsou také vlhčené ubrousky MOLTEX Pure & Nature, které jsou přírodní, snadno se rozloží a obsahují 99 % čištěné vody.

Šetrné k pokožce a hypoalergenní
Plenky MOLTEX Pure & Nature jsou velmi šetrné k dětské pokožce. Společnost Moltex zaručuje shodu se všemi standardy na trhu. Všechny materiály použité pro výrobu těchto plenek jsou pravidelně testovány a schváleny nezávislými laboratořemi. Neobsahují chlor, latex, mléka, TBT (tributylin), barviva ani parfémy a jsou pro to velmi vhodné i pro citlivou dětskou pokožku.

Jako v bavlnce
Vnitřní vrstva dotýkající se pokožky děťátka je nově 100% přírodní a biologicky odbouratelná. Díky přidané přírodní bavlně jsou nyní plenky ještě měkčí a hebčí. Plenky ve velikosti Newborn mají speciálně uzpůsobené místo na dětský citlivý pupíček. Materiál plenky je v tomto místě užší, aby pupíček nedráždil.

Ekologické
Pro výrobu plenek se využívají přírodní zdroje jako bavlna, cukrová třtina a kukuřice. Obal plenek je vyroben z plastu z cukrové třtiny namísto ropných plastů. I při samotné výrobě plenek se využívají 100% obnovitelné zdroje energie. Za svůj přístup k životnímu prostředí a ochraně klimatu byli oceněni mezinárodní značkou “Green Brands”.

Pohodlí v suchu
Díky speciální technologii kanálků v plence, která zrychluje vsáknutí tektutiny do jádra plenky, je děťátko v plenkách Moltex Pure & Nature již po chvilince opět suché. Navíc plenky udrží děťátko spolehlivě v suchu po celou noc. Zvládnou držet vlhkost až dlouhých 12 hodin. Nemusíte tak dělat žádné kompromisy mezi zdravím a funkčností.

Elastické pásky
Elastické pásky díky sytému "Comfort Stretch" zaručují, že plenka bude vašemu dítěti opravdu "sedět", nebude nikde dřít a navíc zajišťují bezpečné udržení obsahu uvnitř plenky.

Záruka s cerfitikacemi
Oeko-tex Standard 100 - potvrzuje nepřítomnost nežádoucích chemických látek v plenkách.

EU Ecolabel - je symbolem pro šetrnost vůči životnímu prostředí v průběhu celého životního cyklu výrobku - od těžby surovin, přes výrobu, distribuci, užívání až k jeho likvidaci potom, co doslouží.

Mezinárodní FSC certifikace - zaručuje, že dřevo a potažmo papír, z něhož je předmět vyroben, pochází z lesa, jenž je obhospodařován šetrným způsobem s ohledem na principy trvalé udržitelnosti. Více o této certifikaci.

Allergy Certified - mezinárodní označení, které by měli zákazníci hledat, pokud chtějí předcházet vzniku alergií.

Veselý design
Plenky mají veselý potisk s barevnými obrázky, které se zalíbí jak rodičům, tak dětem. Barevný inkoust je samozřejmě naprosto bezpečný a certifikovaný. Menší velikosti plenek mají navíc praktický indikátor vlhkosti - lehce tak poznáte, zda vaše miminko potřebuje přebalit.

Vyvinuto v Německu
Plenky nabízejí prvotřídní německou kvalitu. S německou technologíí jsou vyráběny v České repulice a natahovací plenkové kalhotky v Belgii.